Beata zapytał 2 lata temu

Dzień dobry,  Syn  niecale 3 lata ma opinie o WWR, w zaleceniach terapia SI , logopeda, rehabilitant, pedagog. Terapie SI  i rehabilitacje realizuje piza WWR, przedszkoke dysponuje pedagogiem i logopeda i  z tymi 2 specjalistami chcialabym realizowac WWR  wylacznie w przedszkolu, jednak caly czas dostaje od przedszkola negatywna odp., bo przedszkole zaslania sie tym, ze nie ma terapeuty SI i rehabilitanta.  Jak wspomniałam z tymi specjalistami Syn ma zajecia poza WWR. Czy przedszkole slusznie odmawia realizacji na wniosek rodzica ze specjalistami, ktore jest w stanie zapewnic?

1 odpowiedzi
admin Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie
Wszystko zależy od tego do jakiego przedszkola uczęszcza syn. Jeśli jest to przedszkole z oddziałem integracyjnym, to powinno zapewnić wszystkich specjalistów, tak aby terapie odbywały się w placówce. Jeśli jest to przedszkole publiczne lub niepubliczne, prywatne to placówka nie ma obowiązku prowadzenia terapii wczesnego wspomagania rozwoju, ale powinna skierować dziecko do odpowiednich instytucji zajmujących się taką terapią. Jeśli rzeczywiście jest tak jak Pani mówi i placówka posiada odpowiednich specjalistów z zakresu terapii SI, logopedii, rehabilitacji to ma obowiązek prowadzić terapie z dzieckiem w placówce i nie ma prawa odmówić na wniosek rodzica, szczególnie jeśli dziecko posiada opinie.
Siudowska Dorota nauczyciel wychowania przedszkolnego