Sandra zapytał 2 lata temu

Witam, mam pytanie dotyczące obowiązkowego/nieobowiązkowego ubezpieczenia dzieci w przedszkolu. Spotkałam się z informacjami, że rodzice sami mogą decydować czy chcą dziecko ubezpieczeń czy nie oraz jakiego ubezpieczyciela chcą wybrać. Jednak w przedszkolu do którego uczęszcza moja córka Panie wychowawczyni poinformowały jedynie rodziców o kwocie jaką należy zapłacić (jeśli ubezpieczenie nie bedzie opłacone to dziecko nie będzie mogło uczestniczych w żadnych wycieczkach czy wyjsciach) Bardzo proszę o informacje jaką jest obecna sytuacja. Dziękuję

1 odpowiedzi
admin Personel odpowiedział 2 lata temu

Szanowna Pani !

Bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu jest bardzo ważną kwestią , zarówno dla rodziców jak i dyrekcji czy opiekunów przedszkola. Jednak to właśnie rodzice decydują , czy chcą wykupić ubezpieczenie NWW swojemu dziecku. Dyrekcja przedszkola nie może do tego zmuszać pod groźbą np. nie uczestniczenia dziecka w wycieczkach szkolnych czy innych wyjściach. Takie zachowanie jest bezprawne.
Placówki przedszkolne często zawierają umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym , uzyskując przede wszystkim niskie ceny składek. Ceny są tak atrakcyjne, że zazwyczaj rodzice godzą się na dołączenie do grupowej polisy ubezpieczeniowej. Rodzice, którzy nie chcą skorzystać z oferty przedszkola, mogą też podpisać umowę z prywatnym towarzystwem ubezpieczeniowym.
Podsumowując… Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu nie jest obowiązkowe, ale z pewnością warto je zakupić. Przy wyborze ubezpieczenia trzeba zwrócić szczególną uwagę na warunki przedstawione w umowie. W wielu sytuacjach okazuje się, że polisy dostępne bezpośrednio w placówkach są po prostu niewystarczające.
Zachęcam więc do dokładnego przeczytania umowy polisy, która na pewno jest dostępna u dyrekcji przedszkola i podjęciu odpowiedniej dla Panii decyzji.
Dorota Siudowska
Nauczyciel wychowania przedszkolnego