Porady specjalistówporada-logopedyczna-dla-3-latka
Natalia zapytał 2 lata temu

Witam, jestem mama 3 – letniego Mikołaja. Miki od września chodzi do przedszkola i tak na prawdę przez ten czas zaczął mowić ładnymi zdaniami, aczkolwiek nie mówi jeszcze bardzo wyraźnie. Jego język jest jak najbardziej komunikatywny i zrozumie go obca osoba, jednak na ostatnim zebraniu podsumowującym semestr w ocenie opisowej dziecka dostałam informacje, ze warto wybrac sie do poradni logopedycznej. I tutaj wlasnie moje pytanie, czy wizyta u logopedy w wieku 3 lat jest odpowiednia? Kiedys czytalam ze dzieci do 5 roku zycia powinny opanowac mowienie. Aczkolwiek z drugiej strony moze lepiej za wczasu skonsultowac mowe dziecka ze specialista?

1 odpowiedzi
admin Personel odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry,
Trudno jest mi faktycznie ocenić, jak w odniesieniu do wieku wygląda komunikacja werbalna u Mikołaja. Często jako rodzice nie zauważamy pewnych trudności, zwłaszcza jeśli ogólnie mowa dziecka jest zrozumiała. Jeśli jednak panie w placówce zasugerowały Pani wizytę w poradni, proszę tego nie bagatelizować. Najpewniej zauważyły coś,  co je niepokoi. Proszę dopytać je o powód!
Myślę, że lepiej rozwiewać wszelkie wątpliwości dotyczące rozwoju naszych dzieci. Wiek syna nie stanowi przeciwwskazania do wizyty w poradni.
Proszę śmiało się tam wybrać.  Przy okazji dziecko przebadane zostanie być może przez psychologa i pedagoga, jeśli zajdzie taka potrzeba.

pozdrawiam,
Natalia Rutkowska – Logopeda dziecięcy