XIII Światowe Dni Bajki we Włocławku

10.30 – oficjalne otwarcie obchodów przez Prezydenta Włocławka oraz przemarsz barwnego korowodu postaci bajkowych z  Placu  Stary Rynek – deptak wzdłuż Wisły – przejście przez ul. Bulwary Marszałka Józefa Piłsudskiego – do ul. Stanisława Bechiego na dziedziniec Centrum Kultury „Browar B.

11.10 – 12.50 – gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, „Wielka Orkiestra Bajkowa”

Stoiska: kukiełki; słodycze i napoje, zabawa – kolorowe bajkowe obrazy malowane przez dzieci kredą na dziedzińcu Browaru

Bajka w bibliotece

Filia Dziecięca nr 1  Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Warszawska 11/13

godz.10.00 –  „Bajkowe ABECADŁO” – zajęcia animacyjno- literackie.
W programie: zabawy literackie; zagadki i zadania bajkowe; głośne czytanie;  bajkowa krzyżówka i kalambury; bajkowy street art.

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Żytnia 66/68
godz. 9.45 – Warsztaty teatralno – plastyczne dla przedszkolaków oparte na bajce „Kopciuszek”

godz. 11.00 – Seniorzy czytają dzieciom

Filia nr 11 (dziedziniec CK Browar B) Miejskiej Biblioteki Publicznej –  Konkurs na najlepsze przebranie Pippi

Bajka w teatrze

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego

godz. 14.00 przedstawienie „Kopciuszek” dla dzieci z domów dziecka z Włocławka i okolic;

Kameralne, barwne, pełne humoru przedstawienie dla najmłodszych widzów ukazujące historię biednej dziewczynki, którą nazwano Kopciuszkiem. Na scenie – oprócz tytułowej bohaterki – pojawią się również Macocha i jej córki: Haneczka i Kasieńka, Król, Królewicz, Wróżka, Herold i Dwórka. Pojawią się i sami widzowie, bo spektakl stwarza im możliwość bezpośredniego udziału w scenicznej akcji. Będzie również piękny, dowcipny, wierszowany tekst, kolorowe kostiumy, piosenki.

godz. 16.00 przedstawienie „Kopciuszek” dla dzieci ze świetlic środowiskowych

Cze 12 2019

wstęp wolny

Centrum Kultury Browar "B"