Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski 5-7 lipca 2019 na Zamku w Golubiu – Dobrzyniu

Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego – gospodarz Zamku Golubskiego, organizuje kolejną, 43. edycję Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2019 r.

Golubski turniej to widowiskowa i dynamiczna rywalizacja około stu konnych i pieszych. Jednocześnie jest to atrakcyjne barwne wydarzenie dla tysięcy gości – głównie rodzin z dziećmi, ale także, co jest dla nas bardzo ważną misją – jest to żywa lekcja historii i patriotyzmu.

To barwne, znane w Polsce i za granicą, wydarzenie przyciąga do Golubia-Dobrzynia rekonstruktorów różnych okresów historycznych.

Wczesnośredniowieczni wojowie słowiańscy prezentują swoją sprawność w walkach na miecze i tarcze, ciężkozbrojni, średniowieczni rycerze, stają w szrankach i w efektownych pojedynkach kruszą kopie, zaś Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego z siedzibą na Zamku Golubskim, ukazuje skuteczność i piękno siedemnastowiecznej, najgroźniejszej jazdy świata.

Z kolei w zmaganiach podczas „Golubskich gonitw do pierścienia”, rycerze „na lekko” – bez zbroi, w sposób wielce dynamiczny wykonują cztery próby zręcznościowe, w których wykazują kaskaderską sprawność i kunszt jazdy konnej.

Zmaganiom turniejowym towarzyszyć będą m.in. recitale Nadwornego Lutnisty Królewny Anny Wazówny w salach zamkowych, występy zespołu muzyki dawnej Capella Antiqua Castelli Golubensis, inscenizacje, zabawy dla dzieci, obozowiska rycerskie, jarmark.

W turnieju wezmą udział reprezentacje Włoch, Niemiec, Szwecji, Francji, Kanady i Polski.

Program turnieju:

Piątek, 5 lipca
Godz. 17.45 – zbiórka przed zamkiem
Godz. 18.00 – przemarsz orszaku rycerskiego ulicami Golubia-Dobrzynia, inauguracja turnieju na rynku golubskim

Sobota, 6 lipca
Godz. 11.00 – otwarcie turnieju
Godz. 12.00 – eliminacje konnego turnieju zręcznościowego cz. I
Godz. 12.00 – eliminacje turnieju kuszniczego i łuczniczego
Godz. 14.30 – turniej młodych rycerzy
Godz. 15.45 – eliminacje konnego turnieju zręcznościowego cz. II
Godz. 16.30 – pokaz kaskaderski
Godz. 17.15 – pokazy rycerzy pieszych
Godz. 17.30 – międzynarodowy turniej konny rycerzy ciężkozbrojnych – kruszenie kopii (Joust)
Godz. 22.00 – Pokaz kaskaderski „Koń i ogień – dwa żywioły”

Niedziela, 7 lipca
Godz. 11.00 – otwarcie drugiego dnia turnieju
Godz. 11.30 – finały indywidualnego konnego turnieju zręcznościowego
Godz. 11.30 – finały turnieju kuszniczego i łuczniczego
Godz. 13.00 – pokaz Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Godz. 13.30 – międzynarodowy turniej konny rycerzy ciężkozbrojnych – kruszenie kopii (Joust)
Godz. 14.30 – pokaz grupy kaskaderskiej
Godz. 15.15 – turniej młodych rycerzy
Godz. 15.30 – pokaz łucznictwa konnego – grupa kaskaderska
Godz. 16.00 – pokaz rycerzy pieszych
Godz. 16.30 – międzynarodowy drużynowy turniej konny
Godz. 17.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie

Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie turnieju. Podano orientacyjne godziny poszczególnych punktów programu.

Bilety wstępu do nabycia przy wejściu na turniej – 15 zł bilet normalny, 7 zł bilet ulgowy dla dzieci szkół podstawowych, parkingi – 15 zł.

UWAGA! W ZWIĄZKU Z TURNIEJEM NASTĄPI ZAMKNIĘCIE DLA RUCHU UL. PTTK NA ODCINKU OD SKRZYŻOWANIA Z UL. DWORCOWĄ I SŁUCHAJSKĄ DO SKRZYŻOWANIA Z UL. BRODNICKĄ, OD GODZ. 7.00, 6 LIPCA DO GODZ. 20.00, 7 LIPCA. ULICA PTTK I PRZYLEGŁE TERENY BĘDĄ PARKINGIEM DLA PUBLICZNOŚCI TURNIEJU.

Lip 05 - 07 2019

15 zł bilet normalny, 7 zł bilet ulgowy dla dzieci szkół podstawowych, parkingi - 15 zł.

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu

Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego