Widowisko Świąteczne Christmas Show

Zapraszamy na największe w Polsce Widowisko Świąteczne Christmas Show, które przeniesie widzów w świat najpiękniejszych świątecznych tradycji.Toruń – 15.12, CKK Jordanki
Bydgoszcz – 19.12,  Filharmonia PomorskaChristmas Show jest największym Widowiskiem Świątecznym w Polsce, premiera odbyła się w Teatrze Wielkim, Operze Narodowej. W ubiegłym roku Widowisko zostało wystawione w Teatrze Muzycznym Roma wWarszawie.
Przewodnikami świątecznej podróży będą soliści Polskiego Baletu Narodowego: Melissa Abel i Maksim Woitiul, soliści Opery Narodowej: Magdalena Idzik, Katarzyna Trylnik, Aleksandra Orłowska-Jabłońska, Jacek Szponarski. Wystąpią znakomici muzycy a wśród nich pierwszy skrzypek Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej Stanisław Tomanek i utalentowani tancerze baletu klasycznego, którzy tańcem, śpiewem i bajkowymi historiami, stworzą radosną świąteczną atmosferę, która nie opuści widzów przez całe nadchodzące Święta.
Gościnnie wystąpi Chór Primo i Chór Rubinki oraz Michał Szymanowski, laureat wielu Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. Paderewskiego.Na spektakle zapraszamy wielopokoleniowe rodziny, miłośników teatru, opery i baletu, zróżnicowany program sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Przyjdź i poczuj prawdziwą Magię Świąt! Christmas Show Toruń
Widowisko rozpocznie ,,Walc Śnieżynek” z Dziadka do Orzechów Piotra Czajkowskiego, świąteczna klasyka, bez której święta nie mogą się obyć. Następnie widzowie znajdą się w XIX wiecznej Anglii, aby na nowo odkryć mądrość, zapisaną przez Karola Dickensa na kartach „Opowieści Wigilijnej”. Będą świadkami wzruszającej podróży w czasie i szczęścia, które w końcu odnajduje główny bohater Ebenezer Scrooge. W scenach Dickensowskich wystąpią znani i lubiani aktorzy: Wiktor Zborowski, Piotr Zelt, Wojciech Duryasz, Marek Lewandowski, Grzegorz Woś, Piotr Wiszniowski, Dariusz Wnuk, gościnnie wystąpi Chór Primo i Chór Rubinki.
W kolejnych odsłonach znajdą się sceny baletowe z „Dziadka do Orzechów” P. Czajkowskiego: Pas de Deux i wariacje solowe, piękne sceny zimowe do muzyki A. Vivaldiego, Walc Kwiatów P. Czajkowskiego w nietypowej odsłonie, gdzie Królowa Śniegu tańczy z leśnymi zwierzętami. O marzenia dzieci i dorosłych zadba niezastąpiony Święty Mikołaj, który tym razem ożywi świąteczne prezenty, zatańczą lalki, piruety zakręci pajacyk. W programie słynny Duet Kwiatów z Opery „Lakme” L.Delibes oraz nastrojowa „Medytacja’’ z Opery „Thais” Julesa Masseneta.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to przede wszystkim spotkanie z polską tradycją, wyczarowana zostanie Szopka Betlejemska, widzowie usłyszą piękne ‘’Ave Maria” znane i lubiane kolędy polskie w wykonaniu Chórów i solistów Polskiej Opery Narodowej.

Christmas Show Bydgoszcz
Widowisko rozpocznie świąteczny klasyk „Walc Śnieżynek” z „Dziadka do Orzechów” Piotra Czajkowskiego. W programie znajdą się sceny baletowe z „Dziadka do Orzechów” Pas de Deux i wariacje solowe, piękne sceny zimowe do muzyki A. Vivaldiego, Walc Kwiatów P. Czajkowskiego w nietypowej odsłonie, gdzie Królowa Śniegu tańczy z leśnymi zwierzętami. O marzenia dzieci i dorosłych zadba niezastąpiony Święty Mikołaj, który tym razem ożywi świąteczne prezenty, zatańczą lalki, piruety zakręci pajacyk. Nie zabraknie również spotkania z polską tradycją w jej najpiękniejszym wydaniu, którą poprzedzi nastrojowa „Medytacja’’ z Opery Thais Julesa Masseneta. Usłyszymy „Ave Maria” oraz znane i lubiane kolędy polskie w wykonaniu Chórów i solistów Polskiej Opery Narodowej.
W programie słynne arie operowe: „Duet Kwiatów’’ z Opery Lakme L. Delibesa, „O soave fanciulla” z Opery La Boheme G. Pucciniego, „Barkarole” z Opowieści Hoffmana J. Offenbacha, „O mio babino caro” z Opery Gianni Schichi G. Pucciniego, „Pieśń o Wilii’’ z Wesołej Wdówki F. Lehara i inne. Gościnnie wystąpi Chór Primo i Chór Rubinki i Michał Szymanowski, laureat wielu Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. Paderewskiego.

Gru 15 2019

Bilety od 80zł