Toruński Festiwal dla Dzieci Archipelag Zabawy w Auli UMK w Toruniu

Game Room z uczestnictwem Doknesa – youtubera i gamera, kino w wirtualnej rzeczywistości, wyścigi mini samochodów, twórcze zajęcia plastyczne, warsztaty muzyczne, podczas których zagrać będzie można na… bananie, spotkania z toruńskimi sportowcami, spektakle czy koncerty – w dniach 7 i 8 czerwca warto obrać kurs na Aulę UMK, gdzie pojawi się II Archipelag Zabawy, czyli Toruński Festiwal dla Dzieci. Zupełnie nowa przestrzeń festiwalowa wypełni się przeróżnymi atrakcjami i zabawami! Zatem – ahoj, przygodo!
Archipelag Zabawy – Toruńskie Festiwal dla Dzieci to jedyny w kujawsko-pomorskim festiwal o takim charakterze, stworzony specjalnie dla najmłodszych. Przemyślany jest tak, aby po wejściu na teren Festiwalu, na wszystkich najmłodszych czekała moc niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko byłyby okazją do doskonałej zabawy, ale także możliwością rozwoju.
Na całym terenie wydarzenia znaleźć można się strefy tematyczne – wyspy archipelagu – które skrywać będą niecodzienne atrakcje. Nie zabraknie zabaw artystycznych, rozgrywek sportowych, naukowych warsztatów, a także punktów programu, które wzbudzą wiele emocji!

II Archipelag Zabawy to nie tylko spotkanie z nowoczesną technologią i możliwościami, które daje nam Internet, ale także okazja do poznania nieznanych obliczy kultury. Przez dwa dni dzieci będą mogły wziąć udział w wielu zajęciach przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Muzeum Okręgowe, Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, Teatr Baj Pomorski, Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, ale i Straż Pożarną, Straż Miejską, Policję czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Przemysław Draheim, wicedyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Wśród wielu atrakcji pojawią się chociażby: game room ze znanym youtuberem i gamerem – Doknesem; warsztaty i spotkania, podczas których najmłodsi będą mogli stworzyć własne koszulki, spróbować sił w tradycyjnej azjatyckiej kaligrafii, poznać toruńskich sportowców, wziąć udział w wielu przyrodniczych eksperymentach czy w ramach warsztatów muzycznych zagrać na… bananach!

Cze 07 - 08 2019

AULA UMK