Spektakt dla dzieci: „Wycinanki”

8570 km to mniej niż połowa długości Muru Chińskiego. Na taką samą wysokość może wzbić się samolot pasażerski, zaś żeby przejść tak długą drogę, trzeba trochę wolnego czasu, mniej więcej – siedemdziesięciu dni. To też łączna odległość pomiędzy Polską a Japonią. Wydaje się daleko? Skądże. Jesteśmy siebie bliżej, niż myślimy.

Wycinanki to spektakl koprodukcji polsko-japońskiej przeznaczony dla najmłodszych widzów, opowiadający o podobieństwie dwóch zupełnie odmiennych od siebie kultur. To historia skupiona wokół kartki papieru, która dla Japończyków stanowi podstawę do tworzenia bajecznych wytworów origami, zaś dla naszych przodków była inspiracją dla wykreowania tradycji ludowych wycinanek. Papier w tej opowieści stanowi jednak tylko pretekst do tego, by poprzez muzykę, sztukę i piękno przybliżyć najmłodszym widzom szczególną cechę człowieka – uniwersalne pragnienie wspólnotowości i bycia razem.

Spektakl został wyprodukowany z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską.

Spektakl dla dzieci w wieku 0-3.

Wrz 22 2019

25zł