Otwarta sesja teatralna dla dzieci

Nie każdy jest świadomy tego, że teatr to nieodzowna część naszego życia. Gesty, miny, emocjonalne zachowania etc. towarzyszą nam na każdym kroku, ale dopiero w teatrze są wyraziste i zwracające na siebie uwagę. A szkoda. Bo z teatru właśnie możemy się wiele nauczyć… do tej cennej „życiowej” nauki zachęcajmy przede wszystkim dzieci.

Na Rudaku od kilku lat prężnie działa dziecięca grupa teatralna. Na swoim koncie ma już kilka autorskich spektakli granych nie tylko dla najbliższych, ale i grup szkolnych. Od marca ruszają prace nad nowym przedstawieniem – można jeszcze dołączyć do nowej obsady i razem przeżyć niezwykłą przygodę z teatrem!

Pierwsze spotkanie będzie miało charakter teatralnej rozgrzewki. W programie m.in. poznanie elementów rozgrzewki całego ciała i twarzy, zabawy z ciekawymi rekwizytami i różnymi rodzajami tkanin. Przybliżonych zostanie kilka sposobów interpretacji tekstów oraz ciekawostek o różnych gatunkach teatru (m.in. teatru ruchu, teatru plastycznego, pantomimy etc.). W otoczeniu ogromnych luster popracujemy nad niuansami mimiki – będziemy robić różne miny i je korygować, następnie przerysowywać.

Prowadząca – założyciel i reżyser Teatru Amorficznego Joanna Łagan.

Bilety: 5zł / normalny
Uczestnicy grupy teatralnej z filii Domu Muz Rudak – wstęp wolny