Małe Wędrówki – Smocza Góra w Bydgoszczy

INFO WYDARZENIA:
Będzie małe wyzwanie! Czas na Puszczę Bydgoską. W tej edycji sprawdzimy czy ona jest płaska czy może pagórkowata 🙂 Będziemy wędrować tylko i wyłącznie lasem. Droga w połowie będzie naprawdę offroad-owa, dlatego zabierajcie tylko i wyłącznie wózki na dużych pompowanych kołach lub nosidła. Parasolki absolutnie się nie sprawdzą. W trasie zdobędziemy najwyższy punkt Puszczy Bydgoskiej. Do zobaczenia!

Dystans: ok. 4,0-5,0 km,
Przewidywany czas: ok. 1,5-2,5 h,
Miejsce zbiórki: Parking leśny przy skrzyżowaniu Szosy obwodowej nr 10 i ul. Dąbrowa – patrzcie współrzędne.

Możliwości dojazdu: samochód
INFO STAŁE:
…i stałe konkrety:

IDEA:
Chcemy stworzyć grupę osób, które podzielają nasz punkt widzenia, mają dzieci i chcą uczestniczyć w cyklu wycieczek po naszym regionie. Zależy nam na zdrowiu, szczęściu i dobrych relacjach ze swoimi dziećmi. Naszą propozycję kierujemy do osób, które chcą tak jak my pokazać im coś więcej niż ekrany tabletów i komputerów, a przy okazji poruszać się, porozmawiać, spędzić czas na świeżym powietrzu. Wycieczki w większym gronie to dla dzieciaków niesamowita frajda, możliwość komunikacji z innymi dziećmi, a dla dorosłych możliwość integracji i poznania nowych, ciekawych osób o wspólnych zainteresowaniach.

DLA KOGO?
Jeśli tak jak my kochacie swoje dzieci oraz las, góry, wodę i świeże powietrze, a przy tym jesteście pozytywnie nastawieni do świata, tolerancyjni oraz otwarci na innych to jest to coś dla Was. Na początek naszej przygody ze społecznością chcemy oscylować w grupie wiekowej 0-4 lat, aczkolwiek jeśli ktoś chce zabrać starsze dzieci lub przejść się sam to oczywiście zapraszamy. Na początku zwracamy się do mieszkańców Fordonu, Bydgoszczy i okolic, ale to również nie jest warunek. Wszyscy chętni będą mile widziani!

CHARAKTER WYCIECZEK:
Nasz cykl wycieczek będzie organizowany w okolicach Bydgoszczy. Mamy naprawdę dużo fajnych terenów do aktywności na świeżym powietrzu. Z racji tego, że docelową grupą są dzieci w wieku od 0-4 lat, chcemy by wycieczki były dostosowane do ich wieku. Wędrówki będą organizowane przez cały rok. Myślimy, że zimą dystans nie będzie przekraczał 4 km, a czas spędzony na zewnątrz będzie nie dłuższy niż 1h. W cieplejsze dni możemy spróbować to wydłużyć.

KIEDY:
Wycieczki chcemy organizować w miarę możliwości cyklicznie w niedziele o godzinie 11:00, tak byście mogli się wyspać 🙂

SPRZĘT:
Większość naszych tras będzie prowadziła przez tereny nieutwardzone, więc sprzęt dla Waszych pociech dobierzcie tak aby było Wam i Waszemu dziecku przede wszystkim jak najbardziej wygodnie. Mogą być chusty, nosidła ergonomicze lub turystyczne, wózki dziecięce. Jeśli zamierzacie zabrać wózek to warto byście wiedzieli, że poradzi w trudniejszym terenie niż chodnik. Trasy będą na tyle nie wymagające, że małe dziecko można dziecko całą drogę na rękach. Pamiętajcie by zabrać najważniejsze rzeczy dla Waszego dziecka.

POGODA:
Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku gdy organizuje się wycieczki tylko dla dorosłych to można założyć, że odbędą się one w każdych warunkach pogodowych. W naszych wycieczkach będą uczestniczyć małe dzieci, więc bierzemy pod uwagę możliwość odwołania danej edycji i przełożenia jej na następny termin. Oczywiście będziemy powiadamiać o takiej sytuacji dzień wcześniej.

RESPONSIBILITY 🙂
Tak jak do tej pory były ochy i achy, tak tu musimy dorzucić coś na trzeźwy ogląd sytuacji 🙂 Chcemy aby każdy wiedział, że nie są to wycieczki zorganizowane, a każdy z Was idzie na własną odpowiedzialność. Nie jesteśmy stowarzyszeniem, organizacją i nie mamy osobowości prawnej. Działamy zupełnie non-profit. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Nikt nie zna lepiej Waszego dziecka niż Wy. To Wy wiecie najlepiej jak je ubrać, przygotować i zabezpieczyć.

ZNAJOMI ZNAJOMYCH:
Jeśli macie swoich znajomych, którzy nie mają FB, a chcecie by poszli z Wami i jeśli te osoby nie są przeciwne wszystkiemu, nie są negatywnie nastawione do ludzi, nie marudzą i nie jest im obce słowo tolerancja, a dodatkowo z uśmiechem znoszą trudy, lubią dzieci, turystykę, przygodę oraz dobrą zabawę to myślimy, że będą jak najbardziej odpowiednimi osobami.

NA KONIEC I NA ZACHĘTĘ:
Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie je bezpośrednio na stronie danego wydarzenia, może Ktoś inny skorzysta lub sam odpowie. Hmmm…zachęta…Jeśli chcecie miło spędzić czas z Waszymi pociechami, na chwilę oderwać od rzeczywistości, w zwolnionym tempie podziwiać piękno naszego Regionu oraz pokazać dzieciom coś więcej niż wyświetlacze oraz cztery ściany to gorąco zapraszamy 🙂

Cze 16 2019

Bezpłatne