Małe dziecko-wielka sprawa. Montessori dla rodziców (0-3 lata)

Małe dziecko – wielka sprawa.
Warsztaty Montessori dla przyszłych i obecnych rodziców dzieci w wieku 0-3 lat

!! NA HASŁO TORUŃ : 20% ZNIŻKI !!

Dzieci na etapie niemowlęcym są niesamowitymi odkrywcami. Każdego dnia zdobywają nowe umiejętności i poznają świat. Obserwacja dziecka i podążanie za nim jest istotną cechą współczesnego rodzica. To on jest jego przewodnikiem i opiekunem. To on kształtuje atmosferę ciepła, spokoju i rozwoju. To on staje się stróżem odpowiednio przygotowanego otoczenia, które jest kluczem do właściwego rozwoju dziecka.

Zapraszamy przyszłych i obecnych rodziców dzieci w wieku 0-3 lata, którzy chcą budować świadome rodzicielstwo. Poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie edukacji dziecka, wspieraniu jego samodzielności i kształtowaniu osobowości.

Dzięki 2-dniowym warsztatom zdobędziesz dużą dawkę wiedzy z zakresu pedagogiki Marii Montessori, pracy z pomocami Montessori oraz dowiesz się jak budować satysfakcjonujące relacje z dziećmi skupione na obserwacji dziecka i podążaniu za nim, przepełnione szacunkiem i miłością.

Pokażemy Ci również jak domowymi sposobami i niewielki kosztem stworzyć pomoce stymulujące rozwój dziecka. Podczas warsztatów przygotujesz swój pierwszy mobil, stworzysz materiały sensoryczne i otrzymasz teczkę materiałów do pracy w domu.

Celem warsztatów jest:

– zrozumienie potrzeby holistycznego podejścia do dziecka i jego rozwoju,
– większa świadomość roli rodzica w procesie kształtowania umiejętności poznawczych dziecka,
– wspieranie rozwoju dziecka zgodnie z jego fazami wrażliwymi przy jednoczesnym uwzględnieniu jego indywidualnych preferencji oraz zdolności,
– zrozumienie procesu uczenia tak, aby nauka była przyjemna, dawał radość i kształtowała poczucie własnej wartości.

Dlaczego warto?

Na naszych warsztatach dowiesz się:

– jak wspierać rozwój i niezależność dziecka już od chwili jego przyjścia na świat,
– jak uczy się małe dziecko,
– jak podążać za dzieckiem w relacji przepełnionej miłością i szacunkiem oraz jak zrozumieć jego mały-wielki świat,
– w jaki sposób dostosować otoczenie przyjazne dziecku,
– jak wspierać umiejętności poznawcze i doskonalenie zmysłów,
– jak codzienne rytuały wpływają na rozwój dziecka i życia rodziny,
– pokażemy Ci pomoce Montessori,
– jak samodzielnie stworzyć materiał Montessori,
– poznasz zabawy w duchu Montessori.

Damy Ci garść inspiracji i motywacji do działania. Warsztaty będą doskonałym czasem na wymianę doświadczeń i poznanie innych rodziców.

Zajęcia obejmują dwa dni spotkań. Połączone są z warsztatami DIY czyli tworzeniem własnych pomocy. Podczas spotkania stworzymy m.in. pierwsze dziecięce mobile, materiały sensoryczne, karty pracy.

PROWADZĄCA:

Magdalena Szcześniewska – pedagog, trener Montessori.
Ukończyła liczne kursy Montessori wieku żłobkowego, przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego. Od 7 lat związana z Trójmiejskimi przedszkolami Montessori. Swoją pasję nauczania przekazuje rodzicom, studentom i jednocześnie nauczycielom z całej Polski, prowadząc liczne warsztaty oraz kursy Montessori.

TERMIN 2-DNIOWYCH WARSZTATÓW:

25.11.2019 godz. 9:00-14:00