Małe Animocje: „Marona – psia opowieść”

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy?

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Film jest zapierającą dech w piersiach, dynamiczną i wzruszającą historią opowiedzianą z psiej perspektywy. Skłania widza do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń.

Premiera filmu miała miejsce na najważniejszym na świecie festiwalu animacji, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

Wybrane nagrody i nominacje:

2019 – Annecy International Animated Film Festival, Best Feature – nominacja

2019 – Bucheon International Animation Film Festival, Best Animated Feature – wygrana

2019 – Bucheon International Animation Film Festival, Audience Award – wygrana

2019 – European Film Awards, European Animated Feature Film – nominacja

2019 – Gijón International Film Festival, Best Film – nominacja

2019 – Ottawa International Animation Festival, Best Animated Feature – nominacja

2019 – Strasbourg European Fantastic Film Festival, Animated Feature – wygrana

2019 – Thessaloniki Film Festival, Anca Damian – nominacja

Anca Damian

Urodziła się w 1962 roku w Kluż-Napoka w Rumunii. Jest absolwentką Wydziału Operatorskiego Instytutu Sztuki, Teatru i Kinematografii im. Iona Luci Caragialego w Bukareszcie. W latach 1984–1993 pracowała jako operator przy filmach dokumentalnych i fabularnych. Następnie podjęła studia doktoranckie w zakresie kinematografii i mediów. Po ich ukończeniu rozpoczęła karierę wykładowcy. Od 1998 roku zajmuje się również produkcją filmową pod szyldem Aparte Film. W 2008 roku zadebiutowała jako reżyser w pełnym metrażu.

Data

Sty 26 2020
Expired!

Czas

12:00

Koszt

Wstęp 5 PLN

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Kino Orzeł
ul. Marcinkowskiego 12, Bydgoszcz
Miasta

Organizator

Kino Orzeł w Bydgoszczy
Strona WWW
http://www.kino-orzel.pl/
REJESTRACJA
mood_bad
  • Brak komentarzy
  • Dodaj komentarz