Historia Calineczki

Trójka aktorów otwiera przed publicznością wielką, zaczarowaną książkę, z której wyłaniają się ukryci tam przez Andersena bohaterowie

Realizatorzy:

Autor: Hans Christian Andersen

Reżyseria: Agnieszka Niezgoda i Jacek Pietruski

Scenografia: Małgorzata Mikielewicz

Choreografia: Izabela Gordon-Sieńko

Muzyka: Tomasz Kamiński

Muzykę w studio Teatru nagrali: Piotr Dołęgowski, Andrzej Gulczyński, Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Tomasz Kurjata, Mirosław Lewandowski, Grzegorz Minicz, Jarosław Szymeczko

Premiera: 24.01.1994

Czas trwania: 80 min. (z przerwą)

Od lat: 3.

 

Obsada:

Agnieszka Niezgoda

Marta Parfieniuk-Białowicz

Jacek Pietruski

 

Świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy – animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny. „Historia Calineczki” to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia.

Przy realizacji spektaklu pracowali tacy artyści, jak Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Małgorzata Mikielewicz, Bohdan Głuszczak, czy nieżyjący już, a do dziś bardzo ciepło wspominany przez aktorów, uznawany za niepodważalny autorytet i dobrego ducha tej realizacji aktor Baja Pomorskiego – Włodzimierz Zawicki, który użyczył swojego głosu samemu Andersenowi.

Spektakl otrzymał Nagrodę Główną „Kryształowego Andersena” oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży „Na ziarnku grochu” w Krakowie w 2003 r.

Data

Sty 09 2020
Expired!

Czas

09:30 - 10:40

Koszt

24 - Normalny, 20 - Ulgowy

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Baj Pomorski
Piernikarska 9, 87-100 Toruń
Miasta

Organizator

Baj Pomorski
Telefon
56 652 24 24
REJESTRACJA
mood_bad
  • Brak komentarzy
  • Dodaj komentarz