CzyTamŚwiat – Sensoryczne spotkanie z książką i najmłodszym

Lato w pełni, zatem kwiatów wielka obfitość. Zapraszamy zatem na spotkanie z książkami o kwiatach i zmysłowymi doznaniami.

CzyTam Świat to formuła według pomysłu i prowadzenia Lucyny Brzezinskiej-Eluszkiewicz, obejmuje spotkania dla Rodziców (jak najbardziej dorosłych) i dzieci w wieku od 1,5 roku do 4 lat. Poznacie na nich NAJlepsze książki dla NAJmłodszych. W oparciu o te książki wybierzemy się razem na czytanie świata, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch…

WARTO MIEĆ UBRANIA NA ZMIANĘ.
Tym razem miło też będzie, jeśli uda Wam się PRZYNIEŚĆ KWIATY.

WSTĘP WOLNY
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY, liczba miejsc jest ograniczona, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. Piszcie email na adres: biuro@nowe-pokolenie.pl, w temacie wpisujcie „sobota, 3” lub „sobota, 8”

Zajęcia realizowane są przez Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz, przy finansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury .

Założenie naszych interdyscyplinarnych, sensorycznych, warsztatów jest takie, by pozwolić Waszym dzieciom dotknąć, posmakować, usłyszeć, wytańczyć, a nawet przenieść się do świata przedstawionego w specjalnie wybranych dla dzieci książkach. Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze pełnej telewizji i komputerów… Udowodnimy, że jest inaczej. W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystamy przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką są pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

DO ZOBACZENIA

Organizatorem projektu „CzyTAM ŚWIAT?” jest Fundacja Nowe Pokolenie, organ prowadzący m.in. rodzinną kawiarnię Kogel Mogel. Fundacja jest pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca” oraz Ogólnopolskiego Festiwalu  Radosnych Serc dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki z działalności Fundacji w tym organizacji wydarzeń okolicznościowych dla dzieci przekazujemy na realizację w/w charytatywnych przedsięwzięć. Dla Fundacji są to najważniejsze inicjatywy, ponieważ pokazują, że warto stwarzać możliwości rozwoju artystycznego dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych , ponieważ potrafią one zmotywować do podjęcia pracy nad rozwojem swoich talentów i pasji co niejednokrotnie odmienia ich życie.

Sie 03 2019

wstęp wolny