Bydgoski Jarmark 艢wi膮teczny

馃巺馃巹 Bajkowe zimowe miasteczko, a w nim m艂y艅skie ko艂o i kryszta艂owy pa艂ac. Do tego lokalne przysmaki, oryginalne r臋kodzie艂o, 艣wi膮teczne zapachy, kt贸re razem stworz膮 wyj膮tkow膮 atmosfer臋 nieopodal Brdy. Ju偶 dzi艣 zapraszamy na Bydgoski Jarmark 艢wi膮teczny, kt贸ry rozpocznie si臋 6 grudnia, a zako艅czy dwa dni przed wigili膮.

W zesz艂ym roku jarmark przyci膮gn膮艂 tysi膮ce bydgoszczan i turyst贸w. Chcemy, by w tym roku by艂o podobnie. Pocz膮tek w Miko艂ajki, 6 grudnia, a zako艅czenie 鈥 tu偶 przed samymi 艣wi臋tami, 22 grudnia.

Na ulicy Mostowej unosi膰 si臋 b臋dzie aromat tradycyjnego grza艅ca, korzennych piernik贸w i innych 艣wi膮tecznych potraw. Na odwiedzaj膮cych czeka膰 b臋d膮 nie tylko stragany, ale moc atrakcji i niespodzianek, w tym r贸wnie偶 kulinarnych. Gor膮ca czekolada, grzaniec z go藕dzikami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, w臋dzone ryby i zdrowe miody to tylko niekt贸re smako艂yki z oferty gastronomicznej. Na jarmarku kupimy tak偶e bombki, ozdoby oraz r臋kodzie艂o. Nie zabraknie wyst臋p贸w artystycznych, a 艣wiec膮ce po zmroku anielskie skrzyd艂a b臋d膮 doskona艂ym t艂em do zrobienia sobie pami膮tkowych zdj臋膰 ze 艣wi膮tecznej Bydgoszczy.

馃巺馃巹 艢wi膮teczna scena muzyczna przy Grodzkiej
Ka偶dego dnia u zbiegu ul. Grodzkiej i Mostowej b臋dzie mo偶na zas艂ucha膰 si臋 w muzyce na 偶ywo w wykonaniu wyj膮tkowych artyst贸w. Od poniedzia艂ku do pi膮tku muzyka w 艣wi膮tecznym klimacie pop艂ynie od godz. 16-stej, a w weekendy 鈥 ju偶 od 14-stej. Na scenie pojawi si臋 m.in. Magda Steczkowska (14.12, godz. 17), Future Folk (20.12, godz. 18), 呕uki i kapela Cynamony. W czasie jarmarku us艂yszymy te偶 zespo艂y z bydgoskich uczelni: Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Na scenie zaprezentuje si臋 te偶 Ch贸r Akademicki UKW pod dyrekcj膮 prof. Bernarda Mendlika (13.12, godz. 19). Ze sceny pop艂yn膮 jazzowe brzmienia dzi臋ki kwartetowi Doctor Jazz oraz duetowi z Akademii Muzycznej Czarnecki & Gierek.

馃巺馃巹 Koncerty 艣wi膮teczne:
13.12, godz. 19.00 – Ch贸r Akademicki UKW pod dyrekcj膮 prof. Bernarda Mendlika
14.12, godz. 17.00 – Magda Steczkowska ze specjalnym 艣wi膮tecznym koncertem
20.12, godz. 18.15 – Zesp贸艂 Future Folk

馃巺馃巹Bajeczne atrakcje dla najm艂odszych
14 i 15 grudnia zapraszamy na spektakle pt. 鈥濵iko艂ajki ze 艣nie偶nej bajki鈥, 鈥濭rincz, a co z Miko艂ajem?鈥 oraz specjalnie z my艣l膮 o najm艂odszych koncert si贸str Wajs: Agnieszki i Patrycji, kt贸re za艣piewaj膮 autorskie piosenki skomponowane dla dzieci. Ich wyst臋p to ponad godzina zabawy, a weso艂e piosenki dzieci b臋d膮 nuci膰 d艂ugo po koncercie. Na dzieci czeka膰 b臋d膮 animatorzy w strojach elf贸w i gwiazdora, kt贸rzy zach臋ca膰 b臋d膮 do zabawy. Atrakcj膮 b臋d膮 tak偶e bajkowe rze藕by lodowe.

馃巺馃巹Spektakle dla dzieci:
14.12, godz. 14.30 – bajki dla dzieci Miko艂ajki ze 艢nie偶niej Bajki