Bleee… – spektakl w Baju Pomorskim

Opowieść o motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę w autobusie na pętli przy ul.Kaczej. Historia o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Muzyczny spektakl dla dzieci inspirowany musicalem Milosa Formana „Hair”, dużo w nim śpiewu, muzyki i tańca

Realizatorzy:

Autor: Malina Prześluga

Reżyseria: Laura Słabińska

Scenografia: Marika Wojciechowska

Muzyka: Piotr Nazaruk

Choreografia: Jacek Gębura

Premiera: 20. 02. 2016

Czas trwania: 50 min.

Od lat: 6.

 

Obsada:

Ble – Edyta Łukaszewicz -Lisowska

Paź Królowej – Krzysztof Grzęda

Daria, Motyl III – Grażyna Rutkowska-Kusa

Wiktor, Sędzia – Mariusz Wójtowicz

Mańka,Motyl lI –  Marta Parfieniuk-Białowicz

Antonio,Motyl I – Andrzej Korkuz

Banderas, Motyl IV – Andrzej Słowik

Biedronka i Stonka – Panowie techniczni

 

Motyl osmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze „akurat nieobecna”, to zwyczajnie jej nie ma. Zostaje za to skazany na odsiadkę w nieczynnym autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli – przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni.

To: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla – która wstydzi się  wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba – dwa brzydko pachnące karaluchy, oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu- Ble.

Wiktor, Daria, Antonio, Banderas i Mańka mieszkają w hippisowskim busie, jednak nigdzie nim nie jadą. Pomimo, iż są tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie. Uczy ich tego dopiero Paź Królowej. Pokazuje, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś potrafi.

,,Tak jak hippisi z lat 60-tych wierzyli, że świat jest na tyle ogromny, że bez problemu może pomieścić wszystkich ludzi – tak ja wierzę, że muzyka i sztuka jest tak wielka, że pomieści wszystkich z odrobiną talentu, i można ich będzie nazywać artystami.” (Laura Słabińska)

Data

Sty 29 2020
Expired!

Czas

11:30 - 12:20

Koszt

Normalny - 26 zł, Ulgowy - 24 zł

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Baj Pomorski
Piernikarska 9, 87-100 Toruń
Miasta

Organizator

Baj Pomorski
Telefon
56 652 24 24
REJESTRACJA
mood_bad
  • Brak komentarzy
  • Dodaj komentarz