Animacje żłobkowe – kurs – twórczo z maluchem

ANIMACJE ŻŁOBKOWE
Twórcze zabawy z maluszkiem 0-4 lata – szkolenie
Stare i nowe zabawy żłobkowe + zabawy sensoryczne

DLA KOGO: szkolenie dla opiekunów żłobków i klubów malucha oraz dla nauczycieli przedszkolnych najmłodszych grup, dla rodziców, niań i dla osób pracujących z maluszkami

CELE SZKOLENIA:
Poszerzenie warsztatu pracy z najmniejszymi dziećmi.
Zdobycie umiejętności samodzielnego wymyślania zabaw.

OPIS:
Pierwsze trzy lata dziecka to najważniejszy okres w rozwoju człowieka. To wtedy kształtują się nasze zmysły, świadomość siebie jako osoby i nasz charakter. Praca z najmłodszymi to nie tylko czynności pielęgnacyjne, to wielkie i odpowiedzialne wyzwanie.
Uczestnicy szkolenia nauczą się wykorzystywać wiedzę dotyczącą rozwoju człowieka w praktyczny sposób. Na podstawie wielu zabaw poznamy najważniejsze wskazówki metodyczne w pracy z najmłodszymi, dowiemy się jak skutecznie stymulować zmysły i jak wykorzystywać rekwizyty codziennego użytku w mądry i kreatywny sposób.

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA
Wierszyki-masażyki oraz piosenki z pokazywaniem – orientacja w ciele
Zabawy chustą animacyjną i wprowadzenie do pedagogiki zabawy
Zabawy podłogowe dla dzieci chodzących i niechodzących – podstawy metody ruchu rozwijającego
Zabawy sensoryczne – zmysły w pracy z najmłodszymi
Pedagogika twórczości – samodzielne wymyślanie zabaw z użyciem przedmiotów codziennego użytku

Uczestnicy szkolenia otrzymują teczkę z materiałami oraz imienny certyfikat.
WYMAGANY WYGODNY STRÓJ

CZAS TRWANIA: 5,5 godzin zegarowych, w trakcie dwie krótkie przerwy kawowe

TRENER: Joanna Krysiak – pedagog rodzinny, animator zabawy, trener, współzałożycielka krakowskiej Famigi z Salą Doświadczania Świata, specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi (od 8 msc życia) oraz ich rodzicami/opiekunami; od 9 lat prowadzi autorskie zajęcia oraz szkolenia dla opiekunów dzieci 0-3 lat. Autorka wielu programów edukacyjnych, zabaw oraz wierszyków dla najmłodszych. W pracy łączy różne metody i techniki wczesnego stymulowania rozwoju dzieci: umuzykalnianie (B. Strauss, E. Gordon, C. Orff); metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, sensorykę, pedagogikę cyrku, przyjazną terapię behawioralną. Prywatnie mama 4 dzieci:)

CENA – 250 zł/osoba

PROMOCJA: W GRUPIE RAŹNIEJ – zapisz 3 osoby na kurs – każda otrzyma 10% rabatu; zapisz 5 osób na kurs każda otrzyma 15% rabatu.

NAJBLIŻSZY TERMIN
17. października 2019 (czwartek) godz. 9:00-14:30 – MIEJSCE: BYDGOSZCZ